На ФСН обговорили принципи соціально-правового захисту населення в умовах воєнних конфліктів та терористичних загроз

На традиційній конференції кафедри соціології та соціальної роботи були гості з Німеччини, Угорщини, Словаччини та США

Учасники конференції
Днями в залі засідань Вченої ради УжНУ відбулася міжнародна конференція «Соціально-правовий захист населення в умовах воєнних конфліктів та терористичних загроз», ініційована кафедрою соціології та соціальної роботи факультету суспільних наук.
Федір Шандор

Завідувач кафедри професор Федір Шандор розповів, що конференція стала традиційною. «Торік вона була ювілейна – 20 років кафедрі і конференції, а ця вже двадцять перша. Обговорюємо нові питання, перспективи роботи самої кафедри, а також нові тенденції, тренди в соціології і соціальній роботі», – зауважив Федір Федорович. Додав, що цьогоріч тематика суголосна з актуальними подіями, що відбуваються в Україні.

Зіта Баторі-Тарці

На заході були присутні гості з Німеччини, Угорщини, Словаччини, США. Останні, до речі, сприяють соціальній практиці та організовують соціальну допомогу на території Закарпаття в різного типу соціальних закладах. Також у конференції взяли участь представники соціальних організацій нашого краю та делегати ОБСЄ.

Федір Шандор зауважив, що на подію запросили й першокурсників спеціальностей «Соціологія» та «Соціальна робота», аби вони таким чином вже з початком вересня змогли долучитися до наукового процесу, пройти своєрідне «посвячення».

До вітального слова долучилася доцент Зіта Баторі-Тарці, котра наголосила на важливості таких зустрічей і побажала учасникам плідної роботи. Відтак перейшли до тематичних виступів.

Викладач кафедри Олександр Кацьора, що є представником громадської організації «Справа Кольпінга в Україні», розповів присутнім про історію створення цієї ГО та особливості її роботи.

Олександр Кацьора
Отець Мирослав Русин

До аудиторії звернулася й Тетяна Хорошилова, представник першої недержавної організації, створеної на Закарпатті переселенцями з Донбасу «Закарпаття-Донбас». Вона зауважила, що в краї не так багато внутрішньо переміщених осіб, тож інтерес до них досить слабкий. А основними питаннями, котрі їх турбують, є проблеми житла та постійного доходу.

Гості зі Сполучених Штатів давно співпрацюють із кафедрою соціології і соціальної роботи й щороку підтримують її ще й матеріально: на конференції вони урочисто передали $500 на потреби підрозділу й на усе, що може бути корисним для роботи цієї структури університету.

На заході виступив і отець Мирослав Русин, який представив БФ «Карітас» Мукачівської греко-католицької єпархії, розповів про досвід організації у вирішенні соціальних проблем населення, постраждалих від воєнних конфліктів. Зокрема, побажав, аби «любов і милосердя мали ті, хто цього потребує», і запросив студентів до фонду на практику.

Емілі Бовес

Гостя з німецького Дармштадта Емілі Бовес ознайомила гостей конференції із принципами соціальної роботи з біженцями в Німеччині, Селія Хілдебранд розповіла про акупунктуру при роботі з посттравматичним стресом, а ужгородка Богдана Келемен – про медико-соціальну допомогу воїнам АТО в Закарпатській області.

Доповіді учасників конференції супроводжувалися обговореннями та дискусіями.

Катерина Хижняк