Гостями клубу стали Олександр Гаврош, Галина Малик та Оксана Панько

У літклубі «Читаємо разом» говорили про дитячу літературу
19 грудня, у День святого Миколая, в Закарпатській обласній науковій бібліотеці імені Ф.Потушняка відбулося засідання літературного клубу «Читаємо разом». Цього разу говорили про дитячу літературу, а гостями стали автори книжок для найменших читачів.
У літклубі «Читаємо разом» говорили про дитячу літературу

Модерувала захід магістрантка українського відділення Ужгородського національного університету та журналістка Медіацентру УжНУ Іванка Когутич. Серед запрошених гостей були журналіст і театральний діяч Олександр Гаврош, головний редактор Закарпатської філії видавництва «Знання» Галина Малик та викладач кафедри міжнародних комунікацій факультету туризму та МК УжНУ Оксана Панько.

Кожен із гостей-письменників розповів про свої напрацювання в галузі дитячої літератури. Так, пані Оксана ділилася результатами досліджень творчості Роальда Дала, відомого творами «Чарлі та шоколадна фабрика» і «Матильда». Розповіла також про те, на які категорії ділить читачів та чому задовольнити книголюба-дитину – найскладніше завдання, котре постає перед автором.

У літклубі «Читаємо разом» говорили про дитячу літературу

Під час зустрічі дискутували про такий жанр, як жахастики, адже найменші часто зачитуються саме такими творами. Натомість їх батьки хвилюються, аби від цього не постраждала дитяча психіка. За висновками бесіди, цей жанр «не є таким поганим, як його малюють», однак усього має бути в міру.

У літклубі «Читаємо разом» говорили про дитячу літературу

Галина Малик та Олександр Гаврош, про яких ми, до слова, писали в нашій рубриці «Письменник за прилавком» минулого тижня, ділилися цього вечора з книголюбами своїми літературними здобутками року. Говорили й про роль ілюстрацій у книзі, а також про так зване «підтягування сюжету» редактором: чи має воно право бути?

Закінчували бесіду темою літератури в шкільній програмі. Присутні також обговорили рекомендований список книг від Центру дослідження літератури для дітей та юнацтва. А на завершення послухали добре відому пісню «Ой хто, хто Миколая любить» у сучасному виконанні та зробили кілька спільних фото.

Антоніна Чундак