У день Покрови філологи, журналісти та піарники флешмобили в особливому місці

Дню народженню філологічного факультету УжНУ присвячується!

У день Покрови філологи, журналісти та піарники флешмобили в особливому місці
Цьогоріч для першокурсників, які тільки-но розпочали свій студентський шлях, та для досвідчених активістів філфаку керівництво факультету влаштувало справжній подарунок — екскурсію однією з наймальовничіших місцин Закарпаття — парком Шенборна у «Воєводині».

Галина Шумицька

Першокурсників зібралося чимало — усі спраглі до пригод та нових вражень. Організовували їх старшокурсники-активісти, які вже мають досвід таких поїздок. У дорогу студенти вирушили не самі, а в компанії своїх викладачів та екскурсовода.

О 10-й ранку біля центрального корпусу УжНУ на мандрівників чекав великий комфортабельний автобус із привітним водієм – паном Йосипом.

Подорож почалася із напутніх слів декана філологічного факультету Галини Шумицької: «Вітаю нас усіх з такими гарними святами: Покровою Пресвятої Богородиці та Днем захисника України! Студенти нашого факультету пречудові! Вони справжні патріоти свого факультету, свого навчального закладу, захищають його честь добрими знаннями, активною громадянською позицією, тож заслуговують на поїздку. З цим погоджується й небесний ефір – сонце засвітило, випогодилося, отже, нам усе вдасться!». Відтак з учасниками поїздки почала спілкуватися екскурсовод Аліна Пішкар.

У день Покрови філологи, журналісти та піарники флешмобили в особливому місці

Дорогою всі із задоволенням слухали розповіді екскурсовода

Дорогою всі із задоволенням слухали розповіді екскурсовода про навколишню місцевість та насолоджувалися неперевершеними осінніми краєвидами.

Екскурсанти швидко дісталися Перечинщини й попрямували знайомитись із туристичним комплексом «Воєводино». Прогулюючись парком, у невимушеній атмосфері студенти та викладачі, спілкуючись, дізнавалися багато цікавих фактів про це місце.

У день Покрови філологи, журналісти та піарники флешмобили в особливому місці

Особливу увагу привернули родзинки парку: знаки зодіаку на декоративних місточках, назви днів тижня на ліхтарях, символічна кількість камінців, які прикрашають штучне озеро (їх 365), але найбільше уваги привернуло коло друїдів.

Поблизу озера на території комплексу висаджено дерева, енергетика яких, згідно з віруваннями давніх жерців-друїдів, співвідноситься з датою народження людини. Так хтось дізнався, що його дерево-покровитель — ліщина, комусь випав дуб, іншому — клен чи липа.

Коло друїдів

Це місце навіть надихнуло філфаківців на спонтанне проведення флешмобу. Його головний організатор – старший викладач кафедри української літератури Олег Хававчак.

Заступник декана з виховної роботи Оксана Кузьма зауважила, що поїздка вийшла багато в чому символічною й навіть трохи магічною: відбулася у велике подвійне свято – Покрови Пресвятої Богородиці та День захисника України, кількість подорожан була 33 (це число вважається магічним у різних культурах світу), особливої магії додало і коло друїдів, яке символізує єднання (у нашому випадку єднання викладачів та студентів різних відділень факультету у велику та дружню родину).

Був іще один привід для радощів та вітань. Студентка-старшокурсниця Наталія Павлик цього дня святкує день народження:

Наталія Павлик

«Така екскурсія особисто для мене стає вже традицією: другий рік поспіль я святкую свій день народження у Воєводині в компанії друзів та викладачів нашого факультету. Коли мені напередодні запропонували вирушити у цю поїздку, я, незважаючи на попередні плани, ні хвилини не вагаючись, погодилася. Адже провести час у місці, яке я вже полюбила, та ще й з хорошими і майже рідними людьми — найбільше задоволення і подарунок, який лише можна придумати».

Після насиченої екскурсії зголоднілих студентів смачно нагодували та відвезли в Ужгород — ділитися враженнями з друзями.

Олександр Курта

Активіст-четвертокурсник Олександр Курта розповідає: «Мені сподобалось абсолютно все! Така поїздка — це хороша можливість поспілкуватись із викладачами у неформальній атмосфері та побачити, яка краса нас оточує на Закарпатті. Протягом поїздки було багато цікавих ситуацій! Мабуть, не про всі можна розповідати. Найбільше мене вразила конюшня на території Воєводина. Коні дуже відволікають від буденності. Враження — неймовірні!

У нас був дуже класний водій Йосип, якому ми час від часу скандували, щоб веселіше їхалося. Я дуже радий, що мені випала нагода провести час у такій веселій компанії і маю надію, що це стане для філфаку доброю традицією».

Ксенія Шокіна
Фото Наталії Павлик та Олега Хававчака