Юридичний факультет утретє став партнером міжнародного Мандрівного кінофестивалю Docudays UA
Фестиваль є неполітичним і некомерційним. Вхід на всі кінопокази – вільний
Цьогорічні заходи фестивалю об’єднані темою «Пропаганда», оскільки увага всіх українців прикута до війни на Сході, яку називають гібридною, бо розв’язана задовго до пострілів – зброєю медіа та пропаганди.
Фестиваль традиційно представив конкурсну програму у трьох напрямах: DOCU/ЖИТТЯ, DOCU/ПРАВО, DOCU/КОРОТКО. Мандрівний фестиваль в Ужгороді запрошує до перегляду кращих стрічок з цих категорій: фільм «Убивство шахтарів» (реж. Регад Десаі) отримав почесний диплом у напрямі DOCU/ПРАВО, кінострічка «Яма» (реж. Їржі Стейскал) – приз глядацьких симпатій, а відеоробота «Довго та щасливо» (реж. Татьяна Божіч) – почесний диплом від студентського журі за відкритість перед глядачем та щирість із собою.
Позаконкурсна програма об’єднала фільми-лауреати світових кінофестивалів. Ужгородський DOCUDAYS представляє фільми з секцій: DOCU/ДІТИ, ЕФЕКТ ГРУЗІЇ та ПРОПАГАНДА.
Кінопрограма DOCU/ДІТИ є новою на цьогорічному фестивалі. Герої історій – діти й підлітки, які стикаються з дорослими проблемами та вчаться їх долати.
Програма ЕФЕКТ ГРУЗІЇ розповідає про досвід війни з Росією та пізнішу відбудову країни, де влада та її реформи відірвані від реальних потреб народу. У програмі ПРОПАГАНДА Мандрівний Docudays UA представляє дві стрічки. «Звідки з’являється пил і куди зникають гроші» Тійто Оясоо та Ене-Лііс Семпері й «Це моя земля» Тамари Ерде торкаються важливих сфер суспільного життя – освіти та політики.
Окрім показу кінострічок, організатори влаштовують тематичні дискусії та обговорення з правозахисниками, діячами культури і митцями для того, щоб перегляд фільму спонукав аналізувати порушену в ньому проблему та шукати оптимальні шляхи її вирішення на локальному й державному рівнях.
У рамках фестивалю відбудуться три правоосвітні тренінги: 22 жовтня – тренінг для вчителів міста Ужгорода «Навчання правам людини з використанням візуальних засобів» та 23 жовтня – тренінг для учнівського самоврядування міста Ужгорода «Права людини та демократичне врядування в школі» (тренер Олександр Войтенко); 26 жовтня – тренінг для студентів «Підконтрольністиь і підзвітність влади. Право на спротив» (тренер – д.ю.н., професор Савчин Михайло).
Удруге в рамках фестивалю відбудеться конкурс творчих робіт та фотографій «Права людини в Ужгороді очима дітей». 5 листопада буде виставка кращих робіт школярів у номінаціях: кращий малюнок, вірш, оповідання, фотографія.
Це дозволить школярам творчо глянути на проблеми захисту прав людини, прав дітей, проаналізувати їх і поділитися через творчість своїми роздумами. Також буде організовано захід «Жива книга», на якому молодь зможе поспілкуватися з вимушеними переселенцями, представниками національних та етнічних груп, відомими людьми міста.
На Закарпатті партнерами ХІІ Мандрівного міжнародного фестивалю документального кіно про права людини Docudays UA є БО «Комітет медичної допомоги в Закарпатті», ГО «Карпатське Агенство Прав Людини «Вестед», юридичний факультет ДВНЗ «УжНУ», управління освіти Ужгородської міської ради та інші місцеві партнери.
Фестиваль є неполітичним і некомерційним. Вхід на всі кінопокази – вільний.
доцента юридичного факультету УжНУ