Сайт Медіацентру УжНУ
Підрозділ створений у липні 2013 року

У рамках Карпатського форуму UMSA cтуденти-медики з усієї країни слухали лекції та презентували власні проекти

Окрім іншого, уклали договір про співпрацю між UMSA та EMSA, що дасть можливість нашій молоді стажуватися за кордоном, а іноземній – проходити практику в Україні

0 528
У рамках ІІІ Карпатського форуму UMSA, що тривав 5–7 травня на медичному факультеті, студенти організували ярмарок проектів, які реалізуються членами UMSA в різних областях, та воркшопи, аби поділитися власним досвідом реалізації медичних програм.

У центрі МММІ

Участь у Карпатському форумі узяло 150 учасників із різних вишів України, де вивчають медицину. У рамках форуму учасники слухали цікаві лекції від Івана Миронюка, Надії Бойко та Віктора Досенка про громадське здоров’я, персоніфіковану персоналізовану медицину та молекулярні механізми щастя, розглядали різні теми в комітетах, мали екскурсію не лише містом, а й до Центру МММІ (Науково-дослідницький і навчальний центр молекулярної мікробіології та імунології слизових оболонок) та до лабораторії клініки «Астра-Діа». Крім того, влаштували ярмарок проектів і воркшоп.

На ярмарку студенти представляли власні проекти, що їх реалізують у своїх містах. Суть у тому, аби не лише поділитися досвідом, а й обрати голосуванням найкращі й найцікавіші проекти, які надалі можуть стати національними та будуть запроваджуватися в усіх містах країни.

Депресія. Малюнки дітей

Так, студенти Запорізького державного медичного інституту реалізують у себе проекти «Депресія. Давай поговоримо» та «Фіолетовий день». Проект «Давай поговоримо» спрямований на те, аби виявити депресивні стани в молоді та допомогти, адже частенько депресією люди звикли називати просто поганий настрій. «Фіолетовий день» – акція, покликана привернути увагу до боротьби з епілепсією та навчити надавати допомогу хворому.

Представники Буковинського державного медичного університету провадять у себе проект MEDVID – дивляться фільми про медицину, з яких черпають нові знання.

Презентація «YES club»

Ужнівці презентували аж три проекти: «Грою проти СНІДу», «КОДОН» та «YES club». Про перші два ми вже розповідали, що ж до проекту «YES club», то він спрямований на обговорення цікавих тем, дотичних до медицини, англійською мовою.

З онкохворими дітками працюють студенти Дніпропетровської медичної академії, які вже кілька місяців щотижня навідуються до малечі у лікарню, аби рушити з ними в «Подорож у казку» – проект, що спрямований дещо відвернути увагу дітей і батьків від страшної недуги, подарувати добро, тепло і вселити промінь надії. Щоразу обирають певну казку й створюють тематичні оригамі, малюнки, ліплять з пластиліну тощо.

Студенти-медики зі Львова презентують свій проект

Кияни представили найбільше проектів – аж шість. Так, студенти Національного медичного університету ім. О. Богомольця провадять у себе «Школу лідерства», що складається із 10 лекцій, спрямованих на те, аби майбутні медики могли стати лідерами у колективі. «Навички профорієнтації» – це один день практики з вузькопрофільним спеціалістом, приміром, учасники мали нагоду побувати на операції в пластичного хірурга та навіть асистувати йому. Дещо схожим є проект «Дні педіатрії» – це навчання у педіатрів, акушерів і гінекологів.

У рамках проекту «Зелене світло» студенти вивчають медичну німецьку із медиками – носіями мови та спеціалістами, що мали практику чи працювали лікарями у Німеччині. А в рамках проекту «Книга добра» співпрацюють із посольством Угорщини, допомагаючи українським дітям відпочити за кордоном: дитячі малюнки видають у книзі, що розходиться по всьому світу.

Наші сусіди зі Львівського медичного університету теж мають цікаві проекти: «Teaching Medical Skills» та «CARE mat» – молодь має нагоду набратися нових знань не лише від українських спеціалістів, а й від закордонних лікарів-практиків, котрі вже навіть самі пропонують власні лекції.

Під час воркшопу цікаві розділилися на групи та вирушили на практиці освоювати проекти «Медволонтер», «КОДОН» та «МММІ».

Останнього дня уклали договір про співпрацю між UMSA та EMSA (European Medical Students’ Association), що дасть можливість нашим студентам стажуватися за кордоном, а іноземним – проходити практику в Україні, а також нагородили кращі студентські проекти (кияни здобули аж дві нагороди, а ужнівці та львів’яни – по одній). Крім того, представники UMSA презентували навчальну платформу AMBOSS, якою вже скоро зможуть скористатися й наші студенти.

Ксенія Шокіна

Залишіть відповідь

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.