Україну прийняли до мовного простору ЄС
Членство в EFNIL надасть Україні можливість формувати стратегію законодавчого захисту української мови як майбутньої мови ЄС
– Сьогодні фронт боротьби за Україну – це і фронт утвердження української мови. Тому для нас велика честь приєднатися до континентальної родини мовних інституцій. Адже членство в EFNIL надасть Україні можливість формувати стратегію законодавчого захисту української мови як майбутньої мови ЄС. У цей непростий для України час нам дуже важлива підтримка провідних мовних інституцій Європи – наших міжнародних партнерів, – розповів омбудсмен.
EFNIL об’єднує національні мовні інституції країн-членів ЄС. Основні завдання – контроль за дотриманням мовного законодавства, захист державних мов, збір матеріалів про мовну політику в ЄС, заохочення до вивчення офіційних європейських мов задля мовного та культурного розмаїття в ЄС. За словами омбудсмена, з членством в EFNIL Україна отримує можливість формувати стратегію законодавчого захисту державної мови як майбутньої мови Європейського Союзу. У цей непростий для України час нам дуже важлива підтримка провідних мовних інституцій Європи – наших міжнародних партнерів, – підкреслив Тарас Кремінь.
В умовах війни з РФ боротьба за мову для України – це боротьба за самоідентичність української нації.
Мовний омбудсмен підкреслив, що свідомий перехід громадян на українську – це ефективний захист інформаційного поля, а всебічний розвиток мови – захист національних інтересів та спосіб протидіяти країні-агресору, боротьба за нашу незалежність.
Тарас Кремінь, виступаючи на засіданні Генеральній асамблеї EFNIL, повідомив європейських партнерів про ворожу політику геноциду та лінгвоциду, яку веде РФ.
– Так, у щойно окупованих російськими військами Донецькій та Луганській областях вороги продовжують політику деукраїнізації. Повідомляючи про відновлення навчального процесу в школах, окупанти наголошують, що такі предмети, як «українська мова», «українська література» та «історія України» вивчатися не будуть, – зазначив мовний омбудсмен.
У засіданні Генеральній асамблеї EFNIL взяли участь керівники національних мовних інституцій таких країн:
- Латвійської Республіки,
- Литовської Республіки,
- Швеції,
- Республіки Словенія,
- Угорщини,
- Ісландії,
- Німеччини,
- Великої Британії,
- Фінляндії,
- Бельгії,
- Норвегії,
- Італії,
- Франції,
- Греції,
- Румунії,
- Данії,
- Чеської Республіки,
- Люксембургу,
- Нідерландів.