В Археологічному музеї історики презентували збірник студентських наукових праць
Статті молодих учених проходили перевірку на унікальність тексту за допомогою онлайн-сервісу «Unicheck»
Доцентка Наталія Радченко, упорядниця випуску, пояснює: «Цей збірник створювався відповідно до сучасних вимог, які висуваються до наукових праць, зокрема стосовно дотримання академічної доброчесності. Так, статті проходили перевірку на унікальність тексту за допомогою онлайн-сервісу Unicheck».
Роздумами про ідею видання та потребу в ньому поділилася магістрантка ІІ року навчання Галина Рейтій: «Оприлюднення власних досліджень у студентському збірнику – це хороший старт на шляху до науковця. Фах історика полягає не лише у відтворенні фактажу, а й продукування нового продукту в галузі гуманітаристики. Нова генерація – новий погляд, це необхідно для самовдосконалення та збагачення наукової бази через помилки, їх визнання й виправлення».
Присутні на заході погодилися, що онлайн-навчання й обмеження на великі зібрання за минулий рік не були перепоною для наукових проєктів. «Пандемія, звісно ж, внесла корективи в наукове життя, але воно не зупинялося. Тривала плідна праця над підготовкою наукового збірника, вихід якого нарешті відбувся і є нагородою для тих, хто доклав зусиль для написання статей, – зізнається голова СНТ «Кліо» Ангеліна Дебель і додає: – Це саме та традиція, яка повинна жити».
До слова, про традиції: видання, про яке йдеться, бере свій початок з 2007 року, коли під керівництвом доцентів В. Мельника та І. Скиби вийшов перший випуск.
Фото Надії Керецман, Ярослава Шелемби, Олександри Данилаш