Закарпатську «Книгу Fest – 2017» відкрили зустріччю з волинськими письменниками Володимиром Лисом і Надією Гуменюк
Гості розповіли, як народжуються персонажі їхніх книг, звідки беруть ідеї для сюжетів, як сприймають екранізації українських творів
24 травня в Закарпатській обласній універсальній науковій бібліотеці ім. Ф.Потушняка відбулося відкриття фестивалю «Книга Fest – 2017». Цього року літературними гостями заходу стали волинські письменники – подружжя Володимир Лис і Надія Гуменюк.
Модерував зустріч письменник і журналіст Олександр Гаврош. Він представив присутнім гостей, розповів про їхні твори, якими захоплюється сам і, впевнений, котрі знають і люблять ужгородські читачі. Спочатку літератори з Волині розповіли про свої враження від міста. Так, пані Надія тут уперше, але Ужгород уподобала. Натомість її чоловік, автор відомого «Століття Якова», що його не так давно екранізували, пам’ятає місто ще з молодих років: саме тут він відслужив півтора року армії.
Як відповів пан Володимир на запитання модератора, згадки про молоді роки на заході країни втілити в літературу не планував, однак не заперечує, що й такий сюжет може статися.
Кожен із подружжя письменників розповів про напрацювання останніх років загалом та про окремі власні улюблені книги зокрема. Багато з них (близько 50 різних творів) гості привезли до Ужгорода, аби охочі місцеві читачі могли їх собі придбати.
Протягом зустрічі присутні в читальному залі ставили гостям чимало запитань. Цікавилися тим, як народжуються персонажі книг, звідки беруться ідеї для сюжетів, якими майстрами пера захоплюються, як сприймають екранізації українських творів тощо.
На заході виступив ще один гість – директор волинського видавництва «Ключі» Дмитро Головенко. Він розповів про напрями діяльності свого видавництва та його основне правило й пораду – друкувати тільки те, що подобається.
На завершення зустрічі пані Надія прочитала для ужгородців кілька своїх поезій. Охочі також мали змогу придбати книги авторів і взяти для себе автограф. Далі дії книжкового фестивалю перенеслися до культурно-історичного центру «Совине гніздо».
фото зі сторінки ЗОНУБ у Facebook