Сайт Медіацентру УжНУ
Підрозділ створений у липні 2013 року

Журналістську магістратуру в УжНУ обирають і медійники зі сходу України

Магістрант кафедри журналістики філологічного факультету Денис Кравець, що приїхав здобувати медійну освіту до УжНУ з Дніпра, ділиться практичним журналістським досвідом з нашими першокурсниками

0 306
Ужгородський університет пропонує чимало можливостей не тільки для студентів із Закарпаття, а й для представників інших регіонів України. Різноманіття спеціальностей дає молоді широке поле для прояву своїх здібностей та реалізації амбіцій.
Денис Кравець
Денис Кравець

Денис Кравець – магістрант кафедри журналістики філологічного факультету. Вже півроку хлопець докладає зусиль для поліпшення медійних навичок та досягнення нових вершин в Ужгороді. Родом Денис зі Східної України, де присвятив декілька років життя будівництву та архітектурі й певний час працював саме в цій сфері. Проте журналістика цікавила хлопця з юних років – ще до вступу у виш працював у регіональній газеті.

«Я багато чув про Ужгородський університет, безпосередньо про те, що він вирізняється якістю освіти, випускає кваліфікованих фахівців. А ще мені трохи захотілося змінити оточення, поліпшити знання української мови. Стосовно обрання спеціальності не виникало жодних сумнівів – відчував, що журналістика – це моє, вона вписується в стиль мого життя, сама будучи стилем. Усім, хто приходить до нас у газету на роботу або практикуватися, я завжди кажу: вони мають зробити цю професію частиною свого життя. Якщо ж думати, що відпрацюєш певні години і все – вільний, то в такому разі можна реалізувати себе, наприклад, у прес-службі. Адже журналістика – це коли вас підіймають о 2-й ночі, коли можете сидіти в засідці 8 годин. До речі, у нас є досить цікавий проект «Журналіст міняє професію», тобто ми день працюємо за різними фахами і розповідаємо людям про особливості того, з чим вони стикаються щодня. Журналістику потрібно любити, цілковито віддавати себе справі і ділитися досвідом», – ділиться з Медіацентром Денис після однієї з пар, на яких він нині – у ролі викладача.

Робота в групах
Робота в групах

Денис Кравець проходив викладацьку практику, маючи пари з «Основ журналістики» у першокурсників відповідної спеціалізації. Лекції, зізнаються студенти, виявилися дуже інформативними, оскільки практичний досвід для ілюстрації теоретичного матеріалу важить багато. Для обговорення обрали одну з найскладніших тем, аби надалі в молодих медійників не виникало труднощів з розрізненням жанрів журналістики. Для закріплення знань провели практичне заняття, на якому кожен студент мав можливість проявити себе. Магістрант ґрунтовно підготувався до практичної частини: студенти поділилися на групи і, одержавши примірник газети «Событие сегодня» (у якій, до речі, працює Денис), працювали над аналізом матеріалів.

Юрій Бідзіля
Юрій Бідзіля

Завідувач кафедри журналістики, професор Юрій Бідзіля є наставником магістранта і присутній на заняттях, які проводить Денис, оцінюючи якість викладання, реакцію та сприйняття першокурсниками.

«З Денисом ми випадково зустрілися на засіданні спецради з журналістики в Дніпрі, оскільки він теж журналіст. Я й обмовився про нашу магістратуру, де можна поліпшити свої навички. Тоді ми трохи пожартували і далі про цю ситуацію не згадували. Аж ось улітку Денис Кравець подав заяву на вступ до магістратури на журналістику, пройшов у нас співбесіду,  приніс результати іспиту з англійської мови, який склав у Дніпрі, до речі, набравши досить високі бали. Тож нині він наш магістрант.

У рамках курсу «Методика викладання у вищій школі» обрав для практики предмети «Основи журналістики» та «Історія журналістики». До речі, один із небагатьох виявив ініціативу провести заняття з «Основ журналістики». Відвідавши лекції, можу сказати, що в цілому Денис упорався: хронометраж дотримав, питання докладно розглянув. Звичайно, є моменти, над якими потрібно працювати, адже важко за 90 хвилин викласти весь важливий матеріал, та ще й так, аби студенти зрозуміли. Практичні заняття для нього є легшими, оскільки тут він використовує свій журналістський досвід», – зауважив Юрій Михайлович.

Що ж, на кафедрі журналістики завжди раді новим перспективним обличчям, які готові працювати, вдосконалюючи свої вміння та навички.

Вікторія Кенідра

Залишіть відповідь

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.