Яке ж воно, «Різдво по-ужгородськи», знають і наші студенти
Усе зароблене колядники вирішили передати на підтримку Закарпатського обласного товариства інвалідів, а рухівці, звісно ж, – на допомогу військовим
Цього року коляду почали з Оноківців, а тоді помандрували Ужгородом. Близько 20 колядників, які мають у своєму репертуарі 15 календарно-обрядових пісень, заходять у двори і навіть у торгові центри, аби звеселити ґаздів. Не оминули й дім ужгородського міського голови. Як порівняти з минулим роком, колядників менше, та зізнаються: вони зросли якісно.
Що цікаво, до акції могли долучитися всі, тож колядують як професійні музиканти, так і просто охочі ужгородці, й навіть переселенці зі Сходу.
Ідейна натхненниця – Вікторія Слюсаренко, яка подала ідею створити в нашому місті атмосферу свята саме в такий спосіб. Після того, як побували у дворах, рушили й на площу Театральну, де продовжили творити свято. Тут акцію підтримали волонтери Руху підтримки закарпатських військових, які традиційно годували перехожих смаколиками й гарячими напоями.
Студентка відділення журналістики Наталія Сентимрей до участі й організації акції долучається вже другий рік: «Я беру участь у «Різдві по-ужгородськи» від його витоків. Робимо це для того, аби трохи підняти різдвяний дух у місті. По селах люди колядують, а в нас, в Ужгороді, про цю гарну традицію все частіше забувають. Хочемо в такий спосіб подарувати жителям міста святковий настрій».
Тепер про ужгородських колядників чули не лише в місті та області, а й далеко за межами краю. Що таке «Різдво по-ужгородськи» тепер знає і турист із Японії Хідето. Хлопець розповідає, що приїхав в Україну за рекомендацією друзів: «Мої друзі раніше були в Україні й порадили мені приїхати сюди на новорічно-різдвяні свята. В Ужгороді я вже більше тижня. У вас дуже цікаві традиції. Я раніше такого не бачив».
Частину заробленого колядники вирішили передати на підтримку Закарпатського обласного товариства інвалідів, а рухівці, звісно ж, віддали все на допомогу військовим.