Поезію як згусток енергії презентували на «Книзі-фест ’2017»

В Ужгороді презентували поетичну збірку «Ти» Світлани Бреславської – модерував захід декан факультету іноземної філології, письменник Михайло Рошко

Поезію як згусток енергії презентували на «Книзі-фест ’2017»

Під час книжкового фестивалю в Ужгороді презентували поетичну збірку «Ти» Світлани Бреславської. Модератором акції став декан факультету іноземної філології, письменник Михайло Рошко.

За словами поетеси з Івано-Франківська, її третю поетичну збірку можна вважати й романом у віршах, бо вона має символічний початок почуття і його закінчення. Тут є й еротика, але далеко не тільки. Найбільше привертає увагу оптимістичність текстів. «Це не бабські сльози. Все, що в душі, – те й на папері. Все, що написано, – пережито. Вважаю, що поезія має передати згусток енергії», – пояснила специфіку своєї жіночої творчості гостя.

Поезію як згусток енергії презентували на «Книзі-фест ’2017»

Слухачі мали змогу насолодитися віршами сповна, бо, як наполягав модератор, поезію краще слухати, ніж про неї говорити. Світлана Бреславська безпосередньо пов’язана із Закарпаттям, бо була одружена й жила в селі Іза. У презентованій збірці текстів, пов’язаних із нашим краєм, немає, проте вони є в циклі новел «Закарпатські образки».

Поезію як згусток енергії презентували на «Книзі-фест ’2017»

Як жартує сама письменниця, якби не жила на Закарпатті, то була би однією серед станіславського феномену. Стверджує, що все свідоме життя пише, але довго творила в шухляду. Крім поезії, вже підготувала до друку збірку новел, переклдає з польської, пише відгуки на літературні твори. Не любить побутової тематики, її приваблює манера Кафки, Шульца.

Поезія так сподобалася слухачам, що письменницю запросили на творчий вечір до Закарпатської обласної універсальної наукової бібліотеки ім. Ф. Потушняка.

Іванка Когутич
для Медіацентру УжНУ