Чого навчають і що цікавого мають у розпорядженні на кафедрі військової підготовки УжНУ
Професія військового нині престижна, запитана й непогано оплачувана, але разом з тим неабияк відповідальна
Професія військового нині престижна й запитана, разом з тим і непогано оплачувана. Утім курсанти кафедри мають усвідомлювати й відповідальність, яку беруть на себе при вступі: офіцер запасу (саме таке звання здобувають випускники) має бути патріотом своєї країни і в разі чого виконувати присягу. А разом з тим повинен мати належну теоретичну і практичну підготовку – цього й навчають на військовій кафедрі в УжНУ.
Навчальна програма розрахована на 2 роки. Стати ж курсантами можуть ті, хто має диплом про вищу освіту або на момент закінчення навчання на кафедрі вже його матиме.
Для зарахування потрібно не лише успішно скласти вступні іспити — слід виконати й нормативи з фізичної підготовки. Цьогоріч на кафедру вступило чимало дівчат (здебільшого за напрямком «Психологія»), однак особливих поблажок ніхто не робив – фізичні нормативи обов’язкові для всіх.
Штат викладачів розширюється, тут працює десятеро фахівців, які мають по дві освіти, одна з яких – військова. Є й такі, хто набув бойовий досвід, брав участь у війні на сході України.
Курсантів готують за спеціальностями «Бойове застосування механізованих з’єднань, військових частин і підрозділів», «Бойове застосування з’єднань, військових частин і підрозділів наземної артилерії», «Підготовка спеціалістів спеціального призначення» та «Психологія». За цими складними й сухими назвами не здогадаєшся, наскільки насичені тут пари!
Викладацький склад завжди намагається організувати цікаві зустрічі або екскурсії (приміром, курсанти спілкувалися з працівниками спецслужб, мали заняття у Чопському прикордонному загоні, неодноразово брали участь у справжньому військовому вишколі на полігоні). Раз на рік студенти мають і духовну бесіду з капеланом Іваном Ісаєвичем, який розповідає молоді про власний досвід перебування у гарячих точках.
На кафедрі є кілька навчальних аудиторій: клас наземної артилерії, клас технічних засобів розвідки, клас тактичної підготовки, тир. Крім того, за домовленістю з командуванням керівництва 15-го ОГПБ мають можливість проводити заняття на полігоні в Оріховиці та на території військової частини.
<!– add to the of your page –>
Навчальні класи оснащені сучасним мультимедійним обладнанням, макетами зброї, зразками аптечок, компасів тощо. Тож студенти не лише слухають лекції, а й мають можливість унаочнювати теоретичні знання.
<!– add to the of your page –>
Мають на військовій кафедрі й інші припаси: бронежилети, каски, протигази та аптечки. Усе це, ясна річ, тримають за залізними ґратами і видають студентам лише на час занять.
Окремої уваги заслуговує тир. Тут встановлена мультимедійна дошка, яка реагує на тренувальну зброю. А цілити по «живих» мішенях з автомата, кулемета чи пістолета курсанти можуть завдяки сучасним технологіям наче в грі: стріляють по терористах в околицях Донецького аеропорту.
Навчання на кафедрі відбувається методом одного військового дня, адже в інші дні студенти мають заняття на своїх факультетах. Тож якщо завітати сюди у п’ятницю під час занять, у коридорі обов’язково побачите чергового, а коли пощастить, потрапите ще й на шикування.
Після навчання випускники складуть Військову присягу на вірність народу України й здобудуть звання молодшого лейтенанта запасу, що додатково дає їм можливість працевлаштуватися в силових структурах – СБУ, МВС, прикордонних військах – чи продовжити військову службу при військкоматі.