Сайт Медіацентру УжНУ
Підрозділ створений у липні 2013 року

Іноземну молодь в УжНУ цікавить уже не тільки медичний фах, а й спеціальності інших факультетів

Про напрями інтернаціоналізації Ужгородського університету на Вченій раді інформувала проректор Мирослава Лендьел

0 496

Сьогоднішнє засідання Вченої ради Ужгородського університету розпочалося на вельми урочистій ноті. Так, ректор Володимир Смоланка вручив низку грамот і подяк співробітникам вишу з нагоди Дня науки. Крім того, працівників вітали з днем народження. Серед іменинників – і проректор із науково-педагогічної роботи Мирослава Лендьел, яка й узяла слово після святкової частини.

Мирослава Лендьел

Мирослава Олександрівна поінформувала про інтернаціоналізацію діяльності УжНУ у 2016–2017 навчальному році: «УжНУ уклав угоди з понад 90 партнерами 17 країн світу. Також наш виш – учасник Європейської асоціації університетів, а ректор – член Конференції ректорів Дунайського регіону. До того ж доцент факультету історії та міжнародних відносин Оксана Кичак визнана однією з кращих молодих дослідниць у Дунайському регіоні».

Університет підтримує зв’язки й із закордонними бізнес-структурами. Зокрема, студенти економічного факультету Ужгородського національного університету, працюють над розробкою спільного проекту разом зі студентами Університету прикладних наук Фрезеніус у кооперації з підприємством «Фішер-Мукачево». З німецьким вишем заплановано запровадити також програму подвійних дипломів.

У 2016–2017 н. р. за програмою Erasmus+ студенти й викладачі УжНУ стажувалися в Будапештському університеті ім. Етвеша Лоранда, Дебреценському університеті, Університеті міста Фоджі, Карловому університеті Праги, Кошицькому університеті ім. П.Й.Шафарика, Пан’Європейському університеті Братислави, інших вишах. Значна увага приділяється і зустрічам із дипломатами.

За звітній період університет за особисті наукові досягнення та розвиток і поглиблення співпраці з УжНУ надав почесного звання Doctor Honoris Causa двом відомим іноземцям – міністру юстиції Угорщини Ласлу Трочані та професору Дебреценського університету Шандору Кокенєші.

За програмою Норвезького фінансового механізму реалізовано проекти «Через комунікацію до процвітання словацько-українського прикордонного регіону (COPESU)», «Обмін ноу-хау для кращого управління шенгенським кордоном між Словаччиною та Україною, Норвегією та Росією», «Обмін євроінтеграційними ноу-хау та досвідом транскордонної співпраці між Норвегією, Росією та Україною», «Міжнародне молодіжне спортивне партнерство».

Фізики УжНУ також здобули ґрант програми «Горизонт-2020» (найбільша програма Європейського Союзу, спрямована на підтримку досліджень та інноваційних розробок), що передбачає фінансування в обсязі понад 3 мільйони євро.

За словами проректора М. Лендьел, багато міжнародних договорів укладаються в результаті звернень до ректоратів зарубіжних ВНЗ. Чимало угод ініціювали й декани, завідувачі кафедр та викладачі УжНУ. Тож Мирослава Олександрівна закликала присутніх ділитися контактами й продовжувати міжнародну співпрацю.

Другу частину доповіді проректор присвятила питанню щодо іноземних студентів: «Кількість закордонних здобувачів фаху суттєво зросла. Тепер юнаки й дівчата з інших країн обирають не тільки медичний факультет. Цікаво, що зростає частка вступників із сусідніх держав. Зважаючи на розширення інтернаціональної структури контингенту студентів, плануємо створювати раду земляцтв».

Насамкінець Мирослав Лендьел поінформувала щодо успішного вивчення англійської мови й удосконалення володіння нею студентами й викладачами УжНУ завдяки співпраці з Британською радою.

Тож доповідь охопила різновекторну міжнародну співпрацю Ужгородського університету. Презентацію готувала робоча група в складі проректора Мирослави Лендьел, декана медичного факультету-2 Василя Калія, начальника відділу міжнародних зв’язків Оксани Свєженцевої, начальника відділу роботи з іноземними студентами Юлія Гойдаша.

Ольга Брайлян,
Фото автора, таблиці з презентації

Залишіть відповідь

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.