Володимир Смоланка: Міносвіти затвердило для УжНУ збільшення державних місць на 25 % (оновлено)

Електронну заяву до вишу в перші дні найлегше подати після обіду, ще легше – всередині вступної кампанії

0 1 061
12 липня керівництво Ужгородського університету разом із відповідальним секретарем Приймальної комісії вишу дали прес-конференцію з питань вступної кампанії.

Ректор Володимир Смоланка

Ректор Володимир Смоланка пояснив ключові нововведення цьогорічного вступу:

– випускники шкіл, які хочуть навчатися стаціонарно, подають заяву тільки в електронній формі. Якщо виникають якісь труднощі, то консультацію з приводу заповнення заяви можна дістати в УжНУ, а також у районних пунктах – у Тячеві, Хусті, Берегові, Мукачеві;

– вступник може подавати 15 заяв на 5 спеціальностей, не обмежуючись кількістю вишів;

– абітурієнт сам обирає третій предмет, подаючи документи, і може використати той, де має найвищі бали;

– цьогоріч нема вступу поза конкурсом і за цільовими направленнями; натомість виділені квоти (10 % від держзамовлення) для постраждалих під час Чорнобильської аварії, Революції Гідності, учасників АТО;

– вибрати між сертифікатами ЗНО та вступними іспитами у виші можуть сироти, учасники бойових дій на сході України й ті, хто через хворобу не склав ЗНО.

Щодо державних місць, то, за словами ректора, Міносвіти затвердило для УжНУ збільшення державних місць на 25 %, проти минулого року. Утім якщо місця держзамовлення не будуть заповнені, то їх Міністерство віддасть  іншим вишам на цю ж спеціальність, а не розподілятиме в межах УжНУ.

Мирослава Лендьел

Проректор із науково-педагогічної роботи Мирослава Лендьел розповіла про переваги Ужгородського університету – програми подвійних дипломів, можливість семестрового навчання в Польщі, Литві, про сертифіковані програми для магістрів, набір іноземних студентів тощо. Важливо, що УжНУ пропонує вступ на всі освітньо-кваліфікаційні рівні за 65 спеціальностями, є можливість перехресного вступу в магістратуру.

Відповідальний секретар Приймальної комісії Петро Горват нагадав, що в паперовій формі цьогоріч подаються заяви:

– на бакалаврат за квотами;

– на заочне навчання;

– на перехресний вступ;

– у магістратуру та на ОКР «спеціаліст»;

– у разі здобуття другої вищої освіти.

Петро Горват нагадав, що подання заяви першого ж дня вступної кампанії переваг жодних не дає. Тому не варто творити ажіотажу, через який система «зависає». Ліпше трохи зачекати і спробувати ще раз. Відповідальний секретар Приймальної комісії стверджує, що найлегше подати електронну заяву до вишу після обіду, а ще простіше це буде зробити всередині вступної кампанії.

Про дозвілля, стан гуртожитків тощо розповів проректор із науково-педагогічної роботи Ігор Король.

Іванка Когутич,
відео Василя Третяка