Творчу акцію для тимчасово переміщених дітлахів влаштували біля студентських гуртожитків
Партнери з американського Корвалліса й у скрутні часи сприяють розвитку соціальних, освітніх, медичних проєктів в місті-побратимі Ужгороді
Павло Колесник, кандидат медичних наук, завідувач кафедри сімейної медицини і амбулаторної допомоги медичного факультету №2 УжНУ, експрезидент асоціації міст-побратимів Корвалліс-Ужгород, зазначив: «Сьогодні приїхали наші улюблені члени асоціації Марк і Еліс Ремптони з Корвалліса (Орегон, США). Вирішили організувати акцію. Дітки розмальовували пандуси в національні кольори. Збоку зобразили українські прапори поряд з американським і європейським, що символізує підтримку нашої країни. Стосовно найактуальнішого: маємо 16 притулків. Закупили на спонсорські кошти холодильники, пральні машинки, втілюємо меблевий проєкт. Плануємо відкрити клініку сімейної медицини для підтримки людей, які були вимушено переселені».
Мета клініки не тільки лікувати, а й навчати. Працюватимуть викладачі з сімейної медицини, проходитимуть практику інтерни та студенти-старшокурсники. Доктор Ремптон наголосив на важливості опанування практики: «Нині в Ужгороді перебуває декілька тисяч переселенців. Клініка обслуговуватиме їх на місці. Це чудова можливість забезпечити медичною допомогою. Ми не можемо тільки на лекціях навчати студентів сімейної медицини. Є змога працювати поряд з реальним ментором, який показуватиме на практиці. З досвіду пригадую: теоретичне навчання не було таким ефективним, як практичне».
У сімейну амбулаторію можуть звертатися всі тимчасово переміщені особи, а згодом, у ліпші часи, стане в пригоді ужгородцям. До слова, медичний пункт для вимушено переміщених осіб функціонує й сьогодні. Розміщений у дитячо-реабілітаційному центрі в міській лікарні. Однак місця недостатньо. Тому й виникла ідея заснувати потужніший осередок.
За словами П. Колесника поряд з майбутньою клінікою переселенці, які приїхали з Харкова, організували малий бізнес – кондитерські. Асоціація підтримує акцію. Проведуть вентиляцію й кондиціювання. За це молоді підприємці готові випікати щоденно 60 буханців соціального хліба. Його роздаватимуть людям, які тут мешкають.
Арпад Крон, голова асоціації міст-побратимів Ужгород-Корвалліс, розповідає: «Переживаємо складні часи, тож вирішили організувати позитивну акцію, щоб показати співдружність між нашими країнами. Усі наші мери, чимало деканів, ректори відвідували місто Корвалліс. Так само і їхні. Тісна співпраця налагоджена не тільки між містами, а й університетами. Гуманітарна допомога – безмежна, велика кількість ліків. Важливо, що цей фонд залучає інші організації з Європи, Америки. Виступають своєрідними гарантами. Надають медичну й соціальну підтримку».
Що ж до акції, то втілювали творчі ідеї на пандусах за допомогою акрилових фарб на водній основі та крейди. З 10-ї ранку біля гуртожитку № 3 трудилася Мар’яна Малиш, керівниця гуртка «Юний художник» у Падіюні. Робила основу – малювала блакитно-жовті орнаменти з білими вставками, аби діткам було місце доповнити своїм творчим поглядом патріотичний розпис.
М. Малиш поділилася, як відбувалася підготовка: «Павло Олегович зателефонував, що організовують акцію. Попросив допомогти намалювати прапор. Напередодні узгодили геометричну схему, яку сьогодні й утілили на пандусах. Коли готувала ескіз передбачила: дітям потрібна площина як ватман. Орнамент – символіка України. Зобразили й прапори дружніх держав. Вихованці Падіюну теж долучилися».
Акція стала неабиякою розрядкою, послужила додатковою нагодою для захопливого спілкування і для малюків, і для дорослих.