В обласній бібліотеці стартував тренінг з економічної грамотності від викладача УжНУ
Лектор дав деякі поради, що стосувалися розумного кредитування, розповів цікаві нюанси про технології виманювання грошей у супермаркетах та наголосив на інвестиціях у людський капітал
Лектор дав деякі поради з економічної грамотності, що стосувалися розумного кредитування (слід розуміти, що брати кредит на весілля чи купівлю машини, яка стане збитковим капіталовкладенням, безглуздо. Фахівці зауважують, що брати кредит можна на житло, освіту та бізнес – ті речі, які зрештою допоможуть заробити гроші чи зекономити їх), розповів цікаві нюанси про технології виманювання грошей у супермаркетах та наголосив на інвестиціях у людський капітал (вкладайте гроші у власне здоров’я, освіту та розвиток, мобільність).
«Чим менше витрат – тим більше заощаджень», – впевнений Юрій Кушнір, тому розповів аудиторії про основні фінансові помилки, яких припускається майже кожна людина. Перелік доволі довгий, однак ось основні з них:
- неуважність до свого майна та здоров’я;
- надія на систему пенсійного забезпечення;
- відмова від відпустки;
- влізання в борги (у т. ч. кредити);
- небажання покидати зону комфорту;
- відсторонення від ведення фінансових справ сім’ї та небажання складати бюджет;
- здійснення покупок для підняття настрою;
- невміння розрізняти бажання і потреби;
- нецільове витрачання часу;
- надмірна матеріальна допомога дорослим дітям;
- відсутність фінансової подушки безпеки;
- нехтування страхуванням;
- депозит у гривні та кредит в іноземній валюті.
Юрій Кушнір дав цікаву пораду: напишіть на папірці «Воно тобі треба?» і покладіть у гаманець так, щоб це було першим, що ви бачите, коли його відкриваєте – це убереже від необдуманих витрат та допоможе заощадити більше.
У бібліотеці сподіваються, що це не останній такий захід, тож усіх охочих закликають слідкувати за анонсами на сторінці у Фейсбук та долучатися.