Сайт Медіацентру УжНУ
Підрозділ створений у липні 2013 року

В УжНУ відбулася Міжнародна конференція «Через комунікацію — до процвітання словацько-українського прикордонного руху»

Ішлося про заходи щодо зменшення бар’єрів у транскордонній співпраці між Закарпаттям та словацькими Пряшівським і Кошицьким самоврядними краями, а також зміну уявлення словаків про Україну

0 468
7 квітня в нашому виші відбулася конференція «Через комунікацію — до процвітання словацько-українського прикордонного руху», учасниками якої стали не лише представники Ужгородського національного університету, владні очільники, а й делегація зі Словаччини.

Ґрантовий проект, про реалізацію якого й ішлося на форумі, утілений за кошти Норвезького фінансового механізму та уряду Словацької Республіки і покликаний зменшити бар’єри в транскордонному співробітництві між Закарпаттям та словацькими Пряшівським і Кошицьким самоврядними краями, а також змінити уявлення словаків про Україну, зокрема й за допомогою ЗМІ.

Модерувала захід завідувач кафедри словацької філології професор Світлана Пахомова. Вона представила проректора з науково-педагогічної роботи Мирославу Лендьел, яка серед іншого зауважила: «Наша співпраця спрямована на дослідження й промоцію комунікацій між студентами, викладачами, громадськими діячами, громадянським суспільством двох країн. Якщо в результаті реалізації цього проекту буде зламано бодай кілька стереотипів, що панують у наших суспільствах, і буде запропоновано нові ідеї щодо розвитку транскордонного туризму, співробітництва загалом, то ми робили все це не дарма».

Відтак слово надали міському голові Ужгорода Богдану Андріїву, який наголосив на тому, що наше місто вже має багатий позитивний досвід співпраці з іншими країнами і висловив сподівання, що робота в рамках цього проекту не стане винятком.

Звернувся до присутніх і почесний консул Словацької Республіки в Україні Олег Адамчук, який висловив подяку організаторам конференції й привітав із голосуванням Європарламенту за безвізовий режим для України.

А Генеральний консул Словацької Республіки в Ужгороді Янка Бур’янова зауважила, що цей проект доводить: працювати можна добре, цікаво, швидко, якісно і ефективно.

 

Відтак декан філологічного факультету УжНУ Галина Шумицька розповіла про функціонування одного з найстаріших університетських підрозділів, який вона нині очолює, підкреслила зокрема, що кафедра словацької філології, яка є й співорганізатором конференції, – єдина в Україні. Спільно з кафедрою журналістики вона забезпечує тісну українсько-словацьку комунікацію.

Декан факультету мас-медійних комунікацій Університету св. Кирила і Мефодія в Трнаві Дана Петранова розповіла присутнім про теплий прийом словацької делегації в Ужгороді й позитивні враження гостей від міста. Разом з тим пані Дана представила свій підрозділ та університет, якому, на противагу ужгородському вишу, всього 20 років. Розповіла про навчання у Трнавському університеті та спеціальності, які опановують тамтешні студенти.

Під час кави-брейку присутні мали нагоду ознайомитися з фотовиставкою, яку підготував словацький фотограф Йозеф Седлак під час своїх подорожей Закарпаттям, – тут представлено Ужгород, Мукачево, Хустщину, інші райони області. Світлини показують наш край очима закордонного гостя, тож дають можливість звернути увагу на ті буденні речі, які нам уже нерідко й не видаються дивними.


Ксенія Шокіна,
відео Василя Третяка

Залишіть відповідь

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.