В УжНУ відбувся перший відкритий показ фільмів у рамках Міжнародного мандрівного фестивалю Docudays UA

Цьогорічні стрічки вчать прощатися з ілюзіями та змінювати розуміння ситуації в Україні

Днями в ректораті УжНУ відбувся перший публічний показ документального кіно в рамках Міжнародного мандрівного фестивалю Docudays UA. На перегляд запросили коледжан та старшокласників місцевих шкіл Ужгорода.

Цьогорічний міжнародний кінофест уже тринадцятий, і вчетверте його партнером став юридичний факультет Ужгородського університету. Мета заходу – привернення уваги глядачів до проблеми захисту прав людини.

Фестиваль відкрили стрічкою «Десять секунд» режисерки Юлії Гонтарук. У фільмі йдеться про події після 24 січня 2015 року, коли  бойовики обстріляли житловий квартал «Східний» у Маріуполі.

Руслана Натуркач

На перший цьогорічний відкритий показ в Ужгороді завітали поважні гості. Кілька вступних слів сказала начальник Головного теруправління юстиції в Закарпатській області Руслана Натуркач, яка привітала присутніх та розповіла про значення Docudays.

Гостя зауважила, що ГУ юстиції та Рада молодих юристів активно долучається до проведення мандрівного фесту, що сприяє популяризації документалістики.

«Сьогодні подивимося першу стрічку про складну реальність сьогодення. Центральною темою «Десяти секунд» є ілюзії, які нам слід долати. Я сподіваюся, що кожен із вас під час перегляду зробить висновки!» – додала пані Руслана.

Глядачі

Мирослава Лендьел

Проректор з науково-педагогічної роботи Мирослава Лендьел зауважила, що такі заходи є корисними, адже змушують задуматися про реальні події. Також Мирослава Олександрівна відзначила чудову організаторську роботу юрфаку та запросила всіх присутніх здобувати фах правника саме в Ужгородському університеті.

Ярослав Лазур

Декілька вітальних слів сказав і декан юридичного факультету УжНУ Ярослав Лазур, який висловив сподівання, що фільм усім сподобається та кожен задумається над питанням цінностей, які є актуальними в українському суспільно-політичному житті. «Приємного всім перегляду та мирного неба!» – побажав усім Ярослав Володимирович.

Марія Менджул

В.о. завідувача кафедри міжнародного приватного права, правосуддя та адвокатури Марія Менджул розповіла, чому фестиваль є мандрівним:

«Щовесни відбувається показ кіно, але тільки найкращі фільми мандрують Україною восени. Мета кожного року різна. Нині прагнемо привернути увагу до боротьби з неправильними уявленнями. Ці стрічки вчать прощатися з ілюзіями та змінювати розуміння ситуації в Україні».

Після перегляду кожного фільму відбуваються обговорення та дискусії.

Віра Лабич