Кафедра соціології та соціальної роботи організувала міжнародну конференцію до свого 20-річчя
Серед учасників – представники США, Чехії, Словаччини, Угорщини, а також українські колеги з Івано-Франківська та Хмельницького
Першою до вітального слова запросили проректора УжНУ Мирославу Лендьел. «20 років – це вже можливість мати хорошу наукову школу. Це дата, коли є ким пишатися, це час, коли є чимало друзів серед вишів України та з-за кордону», – відзначила вона. Також побажала, аби й надалі кафедра плідно працювала, примножуючи наукові ідеї та втілюючи їх на практиці.
За тривалу співпрацю і підтримку кафедри, а також з нагоди ювілею, її завідувач Федір Шандор вручив подяки гостям конференції.
Наступним виступив декан ФСНу Юрій Остапець. Він зауважив, що для кафедри соціології та соціальної роботи є великим успіхом її визнання на всеукраїнській та міжнародній аренах. Побажав працівникам наснаги у майбутній роботі і щоб їхня професійна діяльність була сповнена творчого натхнення.
Серед присутніх також був Генеральний консул Угорщини в Ужгороді Йожеф Вайда, котрий долучився до вітань і запевнив, що й надалі підтримуватиме кафедру в її міжнародних зв’язках.
Знаковим став виступ першого завідувача цього навчально-наукового осередку професора Івана Миговича – людини, завдяки якій і народилася кафедра соціології та соціальної роботи. Він розповів про шлях до її створення, про те, які перепони долали. Її поява, виявляється, пов’язана з реалізацією програми «Tempus-Tacis», і мало хто знає, що спочатку кафедра базувалася на юридичному факультеті. Розповів Іван Іванович і як шукав працівників для цього підрозділу, що, між іншим, був другим таким в Україні! А фактично як вишівська кафедра була першою, адже до того лише в столиці функціонувала Школа соціальної роботи при Києво-Могилянській академії.
Відтак кафедра соціології та соціальної роботи стала основою для створення факультету суспільних наук. Професор побажав нинішнім її працівникам зберігати та примножувати наукові здобутки, аби впевнено йти далі й відповідати вимогам ХХІ століття. На згадку подарував факультету бібліотечку останніх праць відомих колег у галузі соціології, а також надав матеріальну допомогу на придбання нової літератури, потрібної студентам для навчання.
Привітати рідну кафедру вийшов і її випускник, а нині вже викладач Олександр Кацьора. Повідав, що вже 10 років як підрозділ став невід’ємною частиною його життя. Тут здобув не лише професію, а й знайшов сім’ю: як почав своє навчання з дружиною, так до сьогодні разом працюють. А ще однією сім’єю став для нього колектив кафедри. Колишні викладачі, а тепер – колеги залишаються для нього і мудрими наставниками, і добрими друзями. «Коли займаєшся соціальною роботою, розумієш, яка це потрібна професія в сучасному житті», – каже пан Олександр. Наостанок побажав усім розширення горизонтів на професійній ниві.
Після урочистостей конференція розпочала свою роботу. Показали студентський фільм, у якому майбутні соціальні працівники розповіли про свою волонтерську літню практику, продемонструвавши зворушливі емоційні фото. Дівчата з ІІІ та ІV курсів працювали з дітьми ромської народності, тож розповіли про специфіку й методику своєї роботи.
Гостя зі Сполучених Штатів Джуді Норман підготувала презентацію «Brain research application. How to learn to play a musical instrument». Повідавши присутнім, як гра на музичних інструментах впливає на наш мозок, лекторка запропонувала перевірити все на практиці і… роздала присутнім губні гармоніки! Символічно всі спробували заграти Happy Birthday, аби привітати кафедру зі святом.
Відтак усі делегації отримали від Федора Шандора пам’ятні даруночки.
Фото Василя Третяка