Студенти УжНУ взяли участь у роботі першого українсько-угорського аграрного бізнес-форуму

Перебування студентів і викладача УжНУ в складі офіційної делегації України на заході міждержавного рівня забезпечив Закарпатський осередок Спілки дипломатів України

21 квітня студенти факультету міжнародних економічних відносин УжНУ Беата Палінчак та Естер Онищенко разом із викладачем підрозділу Кирилом Нечипоруком узяли участь в українсько-угорському аграрному бізнес-форумі у місті Кішварді (Угорщина).

«Наш форум – про спільну розумову роботу, для якої потрібна довіра… Бог не допомагає людині безпосередньо, а через розум і сумління», – з таких слів мера Кішварди Т. Лелесі почалося урочисте відкриття першого бізнес-форуму. Голова міста також коротко розповів про продовольство, промисловість та стосунки між сусідніми українським та угорським регіонами.

Далі слово надали заступнику міністра аграрної політики та продовольства України з питань європейської інтеграції О. Трофімцевій, яка зачепила проблему перетину українсько-угорського кордону: «Чим більше бізнес-відносин буде встановлюватися – тим більше ми будемо впливати на державу стосовно прискорення процесу перетину кордону».

Держсекретар з питань державних земель Міністерства землеробства Угорщини М. О. Бітай наголошував на економічних, аграрних та історичних зв’язках України з Угорщиною, закликаючи до співпраці. Розповів про екологічне дослідження експертів ЄС на річці Тисі, за яким виявили загрозу флорі та фауні. Зазначив також, що в Угорщині не використовують генно-модифікованих товарів: «Наш девіз: угорський товар – угорська якість».

«Україна вважає Угорщину надійним партнером», – запевнила Надзвичайний і повноважний посол України в Угорщині Л.Непоп. Дипломат також підтримала думку про довіру, яку згадували раніше.

Згодом, після кави-брейку, слово надали співорганізаторам заходу: директору Департаменту міжнародних зв’язків Національної аграрної палати Угорщини Б.Кочі, першому віце-президенту, генеральному секретарю Українського національного комітету Міжнародної торгової палати В. Михайлову та голові Загальних зборів Саболч-Сатмар-Березької області і Європейського об’єднання територіального співробітництва «Тиса» О. Шестаку, які підтримали думку щодо сприяння бізнесу.

Відтак виступили українські та угорські експерти з питань сільського господарства, харчової промисловості та виноробства. Були висловлені цікаві ідеї про переробку органічних відходів у добрива, про перспективи товарного обміну та про співпрацю у сфері виноградарства й виноробства.

Під час форуму також представили продукцію українських та угорських виробників. З українського боку виступили представники таких вітчизняних компаній, як Дім марочних коньяків «Таврія», ТМ «Колоніст», Виноробний комплекс «Чизай», Асоціація приватних виноробів Закарпаття, фермерське господарство «ТІЗЕШ», Клуб виробників харчових продуктів «ETHO FOOD КАРПАТИ» та інші.

Завдяки візиту на конференцію студентки факультету МЕВ дістали додаткові відомості про співпрацю України та Угорщини у сфері аграрної промисловості. Також мали чудову нагоду ознайомитися з організацією таких заходів на міжнародному рівні.

Участь у форумі, безперечно, – ще один важливий крок у реалізації програми «Вплив на формування громадської думки» (декан факультету – професор Микола Палінчак, керівник програми – професор Ален Панов), яка реалізується викладачами кафедри міжнародної політики УжНУ та провідними фахівцями-практиками в галузі менеджменту, маркетингу та мас-медіа.

Перебування студентів і викладача УжНУ в складі офіційної делегації України на заході міждержавного рівня забезпечив Закарпатський осередок Спілки дипломатів України, головою якого є професор УжНУ Ален Панов.

За інформацією кафедри міжнародних відносин УжНУ