Неділя, 28.05.17, 07:44 | Вітаю Вас Гість | RSS

Головна » Усі публікації » Теорія і практика

Курсанти військової кафедри вперше вправлялися з… «особистою» зброєю

Щоп’ятниці курсанти військової кафедри мають лекційні та практичні заняття. Не виняток і останній тиждень. Утім була й особливість: підрозділ дістав у своє розпорядження навчальну зброю, тож нині студенти мали нагоду закріпити раніше набуті навички та набути нових.

Завідувач кафедри військової підготовки Василь Олійник особисто вручав особовому складу зброю, яка відтепер закріплена за кожним курсантом. Після короткого інструктажу під пильним керівництвом досвідчених викладачів – узялися до роботи.

Розбирання-збирання автоматів та їх чищення даються доволі легко: ще в перший рік навчання курсанти кафедри вчилися вправлятися зі зброєю та складали нормативи, тож сьогодні пригадують вивчене. А от чистити зброю молоді довелося вперше, однак із завданням пораються на «відмінно», – це підтверджують і викладачі.

Студенти ж задоволені такою практикою, а за роботою обговорюють буденні теми, жартують і роздумують, де ця зброя була раніше.

Курсант Андрій Дзямко каже, що досвід вправляння зі стрілецькою зброєю вже далеко не перший, а от чистити ще не доводилося, тож така новація йде на користь.

«Ми отримали достатню кількість різної навчальної стрілецької зброї. Між іншим, нової. Тепер у нас її вдосталь, щоб студенти мали змогу навчатися, практикуватися в стрільбі. За кожним курсантом буде закріплена одиниця зброї. А от де ми її зберігатимемо – військова таємниця», – каже завкафедри військової підготовки Василь Олійник.

Трохи згодом додає: «Побутує думка, що наші випускники підлягають призову офіцерів. Хочу пояснити: закінчивши навчання, наші випускники проходитимуть службу в запасі тільки у мирний час. Лише ті студенти, яких готують бюджетним коштом, підписують контракт із Міністерством оборони, тобто після навчання будуть зобов’язані продовжити службу. На жаль, у нас немає державного замовлення. Наші ж офіцери запасу підписати контракт можуть у добровільному порядку».

Тепер випускники зможуть скласти повноцінну військову присягу на вірність народу України, адже складають її зі зброєю в руках.

Ксенія Шокіна

Теорія і практика | 26.03.17 | Додав Г_Кришiнець | 228 | 0.0/0
Теги: курсанти, зброя, військова кафедра

Долучайся!