На математичний факультет УжНУ завітали представники ІТ-компаній

Говорили про ІТ-індустрію, її сучасний стан та перспективи працевлаштування

Гості говорили про ІТ-індустрію, її сучасний стан та перспективи. Ініціювала зустріч кафедра системного аналізу та теорії оптимізації математичного факультету.
Гості матфаку та Андрій Брила (праворуч)

Модератор заходу доцент Андрій Брила представив аудиторії гостей та наголосив, що метою заходу є поглиблення знань студентів матфаку про індустрію інформаційних технологій, функції фахівців та побудову кар’єри.

Колишні випускники математичного факультету Senior Software Engineer в компанії «TIBCO Jaspersoft» Олександр Стойкович та співзасновник компанії «Borodar» Дмитро Брусо, випускник ІТФ Senior Android Developer/Team Leader в Evolvice Віталій Шуба радо поділилися з присутніми своєю історією успіху. Студенти не соромилися випитувати в хлопців відповіді на найбільш актуальні питання: коли варто починати працювати, чи не заважатиме робота навчанню й навпаки, яким предметам варто надавати найбільше уваги. Гості, ґрунтуючись на власному досвіді, давали поради студентам щодо всіляких питань, розповідали про тонкощі роботи в ІТ-сфері. Наголосили також на тому, що бути на стаціонарному навчанні й паралельно працювати – погана ідея, адже в такому разі хороших результатів не буде ні там, ні там.

Добру частину часу виділили на обговорення питання, як швидко вивчити ділову англійську. Кожен зі спікерів мав свої секрети: список якісних серіалів англійською, комп’ютерні ігри, та найефективніший спосіб – живе спілкування, якщо є можливість, то з носієм мови. «У такій справі дуже важливим є просто постійно пробувати, побільше говорити англійською, ні в якому разі не боятися, що ви скажете щось неправильно. Для більшості людей, з якими ви спілкуєтеся англійською, це не рідна мова, тому не хвилюйтеся, що виглядатимете смішно. Намагайтеся знову і знову. Рано чи пізно кількість усе одно переходить у якість», – зауважив Дмитро.

Зустріч пройшла невимушено й результативно. Четвертокурсник факультету Адам Доровці каже, що дізнався для себе багато корисного. Оскільки сам планує реалізовуватися в ІТ-сфері, мав багато питань. Особливо цікавило студента, як відбувається співбесіда при вступі в компанію, до чого треба більше готуватися, які мови програмування вчити.

Підбиваючи підсумки розмови, виокремили декілька пунктів, які супроводжуються успіхом в ІТ-індустрії, найголовніші з них: постійне вдосконалення своїх навичок у програмуванні, прогнозуванні, моделюванні та знанні ділової англійської.

Юлія Шипович