Журналісти краю обговорили сучасні проблеми регіональних медіа за круглим столом

Участь у дискусії взяв і доцент кафедри журналістики УжНУ Володимир Тарасюк

Днями представники різних закарпатських медіа зібралися за круглим столом, тематика якого – «Регіональні медіа в сьогоднішній Україні: місія і реалії». Зустріч відбулася у приміщенні Басейнового управління водних ресурсів річки Тиси.

Володимир Тарасюк

Під час круглого столу обговорили низку проблем, котрі є перепоною для успішного розвитку журналістики в регіоні. Серед них і проблема нестачі авторських матеріалів, копірайтингу, раннього виходу журналістів на пенсію. Розвив цю тему у своєму виступі доцент кафедри журналістики УжНУ Володимир Тарасюк.

Він зауважив, що негативним явищем нині є одноманітність матеріалів, іноді брак покликань на джерела інформації. Очевидною є й проблема соціальної відповідальності медійника, дотримання журналістських стандартів, зокрема в жанрі розслідування.

Перед аудиторією виступив і Василь Шетеля, головний редактор видання «Правозахист» та голова однойменної організації. Він звернув увагу на важливість відповідної реакції суспільства на публікації журналістів. Ілюстрував розповідь випадками із життя, а також повідомив про специфіку надання інформаційних запитів громадським установам.

Свою думку щодо теми засідання висловив і прес-секретар партії «Батьківщина» Іван Колодій. Спікер наголосив на важливості професійного ставлення до своєї роботи, а також розповів про роль соцмереж як майданчика для поширення новин у сучасному медійному світі.

Голова Ужгородської профспілки працівників мас-медіа Василь Бедзір вважає, що такі круглі столи потрібно проводити постійно, адже це можливість для журналістів звірити той курс, якого вони дотримуються у своїх редакціях. Це особливо важливо в контексті тої ситуації, що нині маємо в Україні.

Катерина Хижняк