Студенти ФМЦТ розробили прототип інноваційного застосунку для спостережань за опануванням англійської мови

Виконання такого роду проєктів є складником стратегії розвитку спеціальності «Системний аналіз», а саме – практичного застосування набутих знань

Андрій Мілюченко та Мирослав Савчин (фото О. Шафраньоша)
Андрій Мілюченко та Мирослав Савчин (фото Олексія Шафраньоша)
4-курсники спеціальності «Системний аналіз» факультету математики та цифрових технологій Андрій Мілюченко та Мирослав Савчин розробили прототип інноваційного застосунку «Your Smart Observation App». Його мета – полегшити процес спостережень під час занять з англійської мови. Така ідея виникла в учасників річної програми «Professional Development for Instructors of Pre-Service Teachers» ще торік під час стажувань у Гантерському коледжі Міського університету Нью-Йорка.

Приємно, що студенти радо відгукнулися на можливість співпраці з викладачами з п’яти університетів України й реалізації прототипу застосунку. Після тижнів кропітких пошуків, численних редагувань і обговорень, можна впевнено сказати, що викладачі поглибили свої знання в питаннях цифрових технологій, а студенти – в англійській мові. Застосунок містить таблиці для детального аналізу уроку під час педагогічної практики в школі і стане в пригоді не лише майбутнім педагогам, а й викладачам-практикам англійської мови.

Важливо й водночас приємно, що застосунок було презентовано й під час міжнародної конвенції TESOL Convention & Expo 2024, що відбувалася в м. Тампі (Флорида, США), українськими доцентками: кафедри прикладної лінгвістики Ужгородського університету Антоніною Девіцькою, кафедри англійської філології Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника Інесою Мельник, кафедри англійської філології Львівського національного університету імені Івана Франка Юлією Дацько та професоркою Лорою Бекер з Університету Кіна (США). Доповідачі виступили з темою «The Smart Observation App to Support Peer Observation» й мали позитивні відгуки користувачів, що свідчить про чудовий результат спільної роботи учасників TESOL Faculty United for Ukraine й студентів.

Така співпраця не є новою для Андрія й Мирослава, адже 2022 р. вони реалізували проєкт створення електронного розкладу, який постійно вдосконалюється й використовується всіма факультетами Ужгородського університету.

Завідувачка кафедри системного аналізу й теорії оптимізації Мирослава Глебена зауважує, що виконання такого роду проєктів є складовою стратегії розвитку спеціальності 124 «Системний аналіз», а саме – практичного застосування набутих знань. Студенти не лише вивчають програмування й аналіз даних – вони створюють інноваційні рішення й докладають максимум зусиль, щоб пройти від теорії до практики, беручи активну участь у різноманітних стартапах та інших ініціативах.

Щиро вітаємо студентів і бажаємо їм успішних проєктів у майбутньому!

За інформацією факультету математики та цифрових технологій