Субота, 22.07.17, 15:44 | Вітаю Вас Гість | RSS

Головна » Усі публікації » Обмін досвідом

Про транскордонні резервати й продуктивність сортів тютюну говорили на пленарному засіданні 71-ї професорсько-викл. конференції на біофаку

Як ми вже повідомляли, 27–28 лютого відбулася 71-а підсумкова наукова конференція професорсько-викладацького складу Ужгородського університету, участь у якій узяли всі навчально-наукові підрозділи вишу. На пленарне засідання конференції на біологічному факультеті були заявлені дві доповіді: «Обґрунтування особливостей формування насіннєвої продуктивності сортів тютюну різних сортотипів у залежності від агроекологічних і морфобіологічних факторів» Олесі Ковалюк та «Перспективи розвитку транскордонних природоохоронних територій на Закарпатті» Романа Кіша.

Олеся Ковалюк представила результати власних досліджень зі згаданої тематики, вказала на переваги щодо насіннєвої продуктивності у сортів тютюну різних сортотипів (Американ, Берлей, Керті, Крупнолистий, Соболчський, Український).

Роман Кіш у своїй доповіді розвивав думку, що, оскільки Карпатське пасмо охоплює території 7 країн, це обумовлює потребу однакових підходів до формування системи заходів щодо збереження його природних комплексів. Незважаючи на густу мережу природоохоронних територій, на Закарпатті нині є лише один транскордонний резерват – Східні Бескиди, – що локалізується на межі Польщі, Словаччини та України.

Також на Рахівщині тривають роботи зі створення білатерального резервату з Румунією з участю з українського боку Карпатського біосферного заповідника. У доповіді запропонована схема територій, потенційних для створення нових транскордонних резерватів з Румунією, Угорщиною, Словаччиною, на основі як наявних, так і перспективних природоохоронних територій області у прикордонних районах.

Після пленарного засідання п’ять кафедр факультету продовжили роботу в секціях.

За інформацією деканату біологічного факультету УжНУ

Обмін досвідом | 01.03.17 | Додав VIP | 434 | 5.0/3
Теги: Біологічний факультет, підсумкова наукова конференція проф

Матеріали близьких рубрик