Вівторок, 27.06.17, 20:30 | Вітаю Вас Гість | RSS

Головна » Усі публікації » Несподівано...

Наші студентки і студенти спробувалися моделями в рамках модного показу «Ukraїnian Fashion Bazaar»

Подіум, світло софітів, десятки зацікавлених очей – уся увага була прикута до дійства, що відбувалося на подіумі в приміщенні «Совиного гнізда» 1 та 2 квітня. Тут тривав модний показ «Ukraїnian Fashion Bazaar», що зібрав дизайнерів не лише України, а й закордону.

Втретє захід в Ужгороді організовує дизайнер прикрас Ольга Мікула, а допомогла їй у цьому доцент кафедри української літератури філологічного факультету Оксана Тиховська. Цьогорічний фешн-базар був особливий своєю тематикою: увагу закцентували на народних орнаментах у одязі, бо, як стверджують організатори, вишиванка – це модно.

Фешн-захід розпочався з фольк-шоу «Віднова»: прагнули показати перехід від минулого до сучасного через танець у виконанні студії сучасного танцю «Бліц» та через пісню у виконанні студентки філфаку Ганни Шміляк, яка разом зі своїм другом Арсеном Бабиченком вдихнула нове життя у старовинні українські пісні, що послугували музичним супроводом заходу.

Показ дизайнерського вбрання

Спеціально для фешн-базару керівництво Музею народної архітектури та побуту виділило автентичні народні строї, аби глядач зміг сповна відчути контраст між одягом сторічної давності і сучасними вишиванками. Відтак подіумом ходили дівчата у вбранні від дизайнерів зі Львова, Ужгорода, Києва та навіть Тбілісі (Грузія). Весь час працював і шоу-рум, де можна було розглядати, приміряти і, звісно, купувати дизайнерський одяг.

Приємним завершенням став танець у виконанні дівчат із філфаку. Загалом до участі в модному заході долучилося близько 40 студентів з філологічного – вони й танцювали, і співали, й дефілювали, й квитки продавали.

Студентки філфаку

Оксана Тиховська, яка й запропонувала своїм студентам таке незвичайне дозвілля, каже: радіє з того, що молодь охоче відгукнулася на пропозицію, бо це не лише можливість здобути незабутній досвід, а й добра нагода переконатися в тому, що Україна – це модно.

Іванна Балега

Студенти теж поділилися з Медіацентром своїми враженнями. Іванна Балега вперше відчула себе в ролі подіумної моделі, дівчина каже: «Де ще можуть прості дівчата, які не мали модельної кар'єри, спробувати себе в цій сфері? Це чудовий досвід, нові відчуття, нові враження і, зрештою, здійснення маленької мрії. Звичайно, перед виходом я дуже хвилювалася, але коли зробила перші кроки подіумом, хвилювання зникло, натомість з'явилася впевненість у собі».

Аня Котенко

Аня Котенко, Оля Мочан та Юля Шипович разом із десятком інших представниць філфаку здобули інший досвід – хореографічний.

Оля розповідає: «Дизайнери зуміли відновити тонкощі українського орнаменту на сучасних сукнях і сорочках. Доповнили це все танцями, в основі яких – давні обряди. Ми виконували один із танців і помітили, що глядачі були приємно здивовані і рухами, і народною музикою в сучасній інтерпретації».

Юля Шипович

«Справді, поєднання етнічних костюмів з сучасним одягом дає можливість відчути, що елементи вишивки, як частини культури України, завжди залишаються актуальними. Хоч під час постановки ми мали певні труднощі, бо жодна з нас професійно танцями не займається, виступ приніс море позитивних вражень та емоцій», – продовжує Аня.

Юля доповнює: «Неймовірної краси сукні, зачіски, професійний макіяж, шалений темп, світло прожекторів… – все це створює атмосферу, з якої ну дуже не хочеться виринати. Як підмітила Аня, ми не професійні танцівниці, але хотіли зробити так, щоб глядачі цього не помітили. Задля того вклали немало сил і часу. Тому сподіваємося, що люди справді мали задоволення від нашого виступу».

Ксенія Шокіна,

фото Інни Леньо та Василя Третяка,

Відео Василя Третяка та Олександра Маріаша

Несподівано... | 03.04.17 | Додав Г_Кришiнець | 495 | 4.3/6
Теги: студенти, Ukraїnian Fashion Bazaar, філфак, фешн-базар, показ

1 Шумицька \ IP: 193.34.172.247 • 18:01, 03.04.17
Дуже рада, що в Ужгороді уже втретє з ініціативи Ольги Мікули відбувся захід, який збирає не просто модниць, а справжніх поціновувачів свого, рідного, українського! Фольклорне шоу "Віднова", що стало окрасою дійства, є одним із заходів у рамках роботи навчально-дослідницької лабораторії літератури та фольклору, яка працює на філфаку під керівництвом доцента кафедри української літератури Оксани Тиховської. Пишаюся нашими студентами, які здобули цікавезний досвід різної роботи, про що і свідчать їхні коментарі. Такий у нас нарід на факультеті: ініціативний, креативний, неспокійний у позитивному сенсі... СПАСИБІ всім величезне за натхненну роботу!!! Найгарніші дівчата й хлопці вступають до нас :))) Ще раз у цьому пересвідчилася!!! Хтось посперечається?

«  Квітень 2017  »

Інші матеріали рубрики