Вівторок, 27.06.17, 20:16 | Вітаю Вас Гість | RSS

Головна » Усі публікації » Наукові форуми

Першокурсниці факультету здоров’я та фізвиховання представили свої напрацювання на форумі з міжнародною участю

Вагомою складовою підготовки висококваліфікованого фахівця з вищою освітою, за європейськими традиціями, є залучення студентів до наукової роботи. Такий підхід послідовно реалізують на кафедрі фізичної реабілітації факультету здоров’я та фізичного виховання, готуючи фахівців напряму «Спеціальна освіта».

Спеціальність «Спеціальна освіта» (спеціалізація – Олігофренопедагогіка. Логопедія) започатковано на факультеті торік у вересні. Незважаючи на те, що поки що тут навчаються тільки першокурсники, молодь узяла активну участь у роботі факультетської наукової конференції, а дві студентки – Ольга Бідюк та Ірина Кушина – стали учасницями І Всеукраїнського (з міжнародною участю) науково-практичного форуму «Розвиток спеціальної освіти: студентський формат».

Ольга Бідюк

Конференція відбулася наприкінці квітня на базі Кам’янець-Подільського національного університету імені Івана Огієнка – провідного вищого навчального закладу, що відомий своїми науковими та методичними дослідженнями у галузі корекційної освіти. У науковому зібранні взяли участь понад сто студентів з 12 ВНЗ України та кількох закордонних університетів з Польщі, Білорусі, Росії. Працювали у двох секціях – «Діагностика та корекція мовленнєвих порушень у дітей» та «Проблеми і перспективи сучасної корекційної педагогіки та інклюзивної освіти».

Наші учасниці представили свої доповіді з презентаціями у другій секції: Ольга Бідюк – «Деякі питання участі батьків у психолого-педагогічному супроводі інклюзивного навчання дітей з особливими освітніми потребами» (науковий керівник – доцент М.І.Кляп), Ірина Кушина – «До питання про окремі проблеми сучасної корекційної педагогіки» (науковий керівник – доцент О.В.Гаяш).

Обидві наші студентки взяли участь у дискусії. За підсумками конференції вони отримали сертифікати, а наукові керівники – подяки оргкомітету за вагомий внесок у професійну та наукову підготовку майбутніх фахівців спеціальності «Спеціальна освіта та сприяння розвитку наукової творчості студентської молоді.

Керівники секції – провідні науковці як університету –господаря форуму, так і Національного педагогічного університету ім. М.П.Драгоманова, Українського Католицького університету та інших ВНЗ – відзначили високий як для першокурсників рівень наукових повідомлень ужгородських студентів та їх активність.

Науковий доробок Ольги Бідюк та Ірини Кушини опубліковано у ІІ томі «Вісника Кам᾿янець-Подільського національного університету імені Івана Огієнка. Корекційна педагогіка і психологія» (випуск 8 у двох томах). Це їх перші наукові статті.

У рамках форуму відбувся також квест для студентів-учасників із розв’язанням фахових завдань, вечірка, на якій студенти показували презентації про навчальний заклад, який представляють, розповідали про особливості здобуття освіти у своєму ВНЗ; захопливі екскурсії історичними місцями Кам’янця-Подільського та міста-фортеці Хотин.

Успішна участь у студентському науковому форумі такого рівня є добрим початком змістовної наукової роботи впродовж усього терміну навчання за спеціальністю «Спеціальна освіта».

За інформацією доцента кафедри фізичної реабілітації Маріанни Кляп

Наукові форуми | 15.05.17 | Додав Г_Кришiнець | 248 | 5.0/1
Теги: спеціальна освіта, факультет здоров'я та фізичного вих, науковий форум

Матеріали близьких рубрик