Бібліотека УжНУ розпочала електронно обслуговувати ще шість факультетів – медико-біологічного та фізико-хімічного спрямування

На черзі комп’ютеризація абонементу інженерно-математичної літератури

28 вересня урочисто відкрили два абонементи з комп’ютеризованого обслуговування читачів Наукової бібліотеки УжНУ – абонемент медико-біологічної літератури та фізико-хімічної, які розмістилися на першому поверсі гуртожитку № 1. Тож студенти і викладачі ще шести факультетів – медичного, стоматологічного, біологічного, хімічного, фізичного та факультету здоров’я людини – зможуть швидко знайти і отримати замовлену навчальну літературу.

За словами директора Наукової бібліотеки УжНУ Марії Медведь, близько двадцяти бібліотекарів в посиленому режимі за канікули внесли в електронну базу близько ста тисяч примірників книг і на кожен наклеїли штрих-код. Це дає змогу знайти потрібну книгу в електронному каталозі, а зчитування штрих-коду спеціальним пристроєм замінило заповнювання формулярів і пришвидшило процес.

Марія Медведь

Навчальну літературу користувачі, яких на цих абонементах з першого вересня вже майже дві тисячі, можуть брати на семестр, наукова ж видається на місяць. Читачі можуть залишати книги на абонементі й не хвилюватися, що з них їх не спишуть, бо кожен штрих-код є унікальним. Також запроваджена система дозволяє підшукати літературу з певного предмета, що допомагає й викладачам. Наприклад, з «Анатомії» програма видала аж 174 назви.  Відкриваючи електронний формуляр, кожен читач може ознайомитися з анотацією до книги та переглянути подібні.

Наталія Бондарчук

Під час презентації електронних можливостей абонементів заступник декана з виховної роботи факультету здоров’я людини Наталія Бондарчук спробувала отримати літературу в новий спосіб, що їй дуже сподобалося, адже вражає швидкість і зручність.

До слова, електронно працюють із читачами вже й інші відділи бібліотеки – читальна зала, абонементи художньої, економічної літератури та абонемент, який обслуговує гуманітарні спеціальності (філологів, істориків та студентів факультету суспільних наук). На черзі комп’ютеризація абонементу інженерно-математичної літератури.

Фонди цих відділів бібліотеки внесені також у електронний каталог Наукової бібліотеки УжНУ, яким читачі вже можуть користуватися на сайті бібліотеки.

Іванка Когутич
Фото, відео Роберта Паппа