Міжнародний науковий семінар про демократію влаштували політологи Ужгородського університету

Під час круглого столу обговорили найактуальніші проблеми демократії в країнах Центральної Європи

0 242
6 квітня на факультеті суспільних наук Ужгородського університету відбувся Міжнародний науковий семінар «Відкат від демократії в країнах Центральної Європи: глобальні та регіональні аспекти».

Урочистості розпочав вітальним словом завідувач кафедри політології та державного управління УжНУ, доктор історичних наук Микола Вегеш. Відтак перед присутніми виступив декан факультету суспільних наук Юрій Остапець.

Про передумови організації заходу розповів Іван Барчій – викладач кафедри політології, голова Асоціації політологів і міжнародників УжНУ: «Останнім часом у країнах Центральної Європи відбуваються зміни в політичному житті, і вони є досить подібні між собою. Популярності набирають популістичні, націоналістичні політичні сили. Саме через це ми вирішили зібратися й обговорити певну кризу демократії в цих країнах. На семінарі кожен зможе висловитися про ситуацію в різних державах, а також розібрати на конкретних випадках, чи спостерігається криза в згаданих державах, чи ні».

Відтак на засіданні зі своїми промовами виступали третьокурсники спеціальності «Політологія» Ігор Гліба та Роман Іванцик, заступники голови правління громадської організації «Асоціація політологів та міжнародників УжНУ» Олександр Бертолон та Олексій Шафраньош, PhD докторант Братиславського університету ім. Я. Коменського Мартін Гала, асистент кафедри історії Угорщини та європейської інтеграції Українсько-угорського науково-навчального інституту УжНУ Жужанна Долинай, член громадської організації «Асоціація політологів та міжнародників УжНУ» Станіслав Данко, а також запрошені гості заходу: PhD докторант Будапештського університету ім. П. Пазманя Ласло Борош та доктор політичних наук, проректор з науково-педагогічної роботи УжНУ Мирослава Лендьел.

Кожен із промовців озвучив проблематику обраної теми, відтак давав відповіді на питання. Тож захід запам’ятається плідними дискусіями, у яких було обговорено найактуальніші проблеми демократії в країнах Центральної Європи.

Марія Шелельо

Читати також Цього ж автора

Залишіть відповідь

X