П`ятниця, 26.05.17, 18:05 | Вітаю Вас Гість | RSS

Головна » Усі публікації » Наукові форуми

В Ужгороді на міжнародній конференції обговорили проблематику українсько-словацького кордону

2–3 березня в Ужгороді на базі готелю «Прага» відбувалася міжнародна науково-практична конференція «Міграція між Словаччиною і Україною: сучасний стан, ризики та прогнози». Захід пройшов у рамках проекту «Обмін ноу-хау для ефективного управління Шенгенським кордоном між Словаччиною і Україною, Норвегією і Росією», що фінансується Норвезьким фінансовим механізмом та урядом Словацької Республіки.

З вітального слова до учасників розпочав роботу конференції декан факультету суспільних наук УжНУ та один із координаторів проекту Юрій Остапець. Він повідомив, що під час зустрічі будуть презентовані результати досліджень, проведених на основі вивчення проблематики українсько-словацького прикордоння. Зокрема, зачіпатимуть теми міграційних процесів, особливостей перетину кордону «пересічниками», оцінки менеджменту на кордоні та ін.

Янка Бур'янова, Мирослава Лендьел та Юрій Остапець

Юрій Олександрович відзначив, що презентовані на форумі матеріали є ексклюзивними і надалі будуть опубліковані у збірнику, виданому за підсумками заходу. Над їх збором та обробкою працювали Дослідницький центр словацької асоціації зовнішньої політики (м.Братислава), факультет соціальних та економічних наук Університету Коменського (м.Братислава), Інститут політології філософського факультету Пряшівського університету, працівники митної служби України та Словаччини, ряд факультетів Ужгородського національного університету та ін.

Важливість обговорюваної тематики відзначила у своєму привітанні і Генеральний консул Словацької Республіки в Ужгороді Янка Бур'янова. Вона висловила сподівання, що конференція буде результативною і кордон якнайбільше слугуватиме інтересам країн з обох його боків. Також побажала учасникам плідної роботи та успіхів.

Переднє слово мав нагоду сказати й заступник міського голови Ужгорода Олександр Білак. Він відмітив специфічне прикордонне положення міста, що зумовлює незаперечну зацікавленість проблематикою конференції багатьох його жителів. Також пан Білак наголосив, що тематика зустрічі важлива не лише науковцям, а більшою мірою практикам. І її покликання – знайти відповідь на питання, як можемо вдосконалити прикордонну систему, аби ситуація поліпшилася з обох боків держав-сусідів?».

Проректор УжНУ з науково-педагогічної роботи Мирослава Лендьел повідомила, що наш університет бере участь у семи проектах, які підтримуються Словаччиною та Норвегією. Але цей є особливим, адже заради спільної мети об’єднує викладачів університетів, науковців, студентів, прикордонників, митників, журналістів. А ще він базується на живому спілкуванні з тими, хто щодня перетинає кордон й усвідомлює, яких покращень там не вистачає.

Зі словацького боку зі словами вітання виступили Владімір Бенч, експерт та менеджер цього проекту, та Владіслав Дубінський, представник Інституту політології філософського факультету Пряшівського університету.

Відтак усі учасники конференції перейшли до предметного обговорення своїх напрацювань.

Катерина Хижняк,

фото, відео Роберта Паппа