Коло «Карпатської ватри ’ 2016» «зігрілися» й студенти філфаку Ужгородського університету

В Ужгороді відбувся IV Міжнародний літературний фестиваль, започаткований обласною організацією Національної спілки письменників України

Цими днями в Ужгороді відсвяткували 70-у річницю створення Закарпатської організації Національної спілки письменників України та IV Міжнародний літературний фестиваль «Карпатська ватра ‘2016».

Закарпаття зарекомендувало себе краєм, де народилося та живе безліч фестивалів: етнографічних, фольклорних, галузевих, присвячених сільським та міським річницям. Серед них особливе місце посідає «Карпатська ватра», що вперше «запалала» 2008 року. Цьогорічне святкування тривало два дні.

Співорганізаторами урочистостей виступили департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю обласної держадміністрації, Закарпатська обласна універсальна наукова бібліотека ім. Ф. Потушняка, Закарпатський академічний театр ляльок, філологічний факультет Ужгородського національного університету.

Василь Густі

3 листопада відбулися творчі зустрічі закарпатських письменників та учасників фестивалю зі студентами Ужгородського університету. Щодо вражень від цієї зустрічі, відомий прозаїк, перекладач та поет Закарпаття, голова обласної організації Національної спілки письменників України Василь Густі: «Я дуже радий, що філологічний факультет вже так багато років не зраджує тим цінностям, які є головними для творчих особистостей… та й узагалі для хороших людей.

Побували письменники і в УжНУ

Сьогодні я мав змогу побачити, як сильно студенти прагнуть художнього слова та живуть ним, маючи прекрасні ідеали. Сподіваюся, що їхня професія стане для них тим чарівним ключиком, що відчинить двері до здійснення мрій та побажань!».

Пізніше відбулося покладання квітів до пам’ятників Тарасові Шевченку та Герою України й Президентові Карпатської України Авґустинові Волошину.

Після дійства всіх охочих запросили до лялькового театру на святковий літературний вечір з нагоди 70-річчя створення Закарпатської обласної організації Національної спілки письменників України та відкриття IV Міжнародного літературного фестивалю «Карпатська ватра ‘ 2016», який присвятили 25-річчю Незалежності України і ювілею спілчан Срібної Землі.

Під час святкування

Наступного дня було організовано літературні читання «Зоря Карпат у небі України», де учасники мали змогу продекламувати та обговорити свої поезії. А передував цьому «круглий світ» на тему: «Творча співпраця українських письменників прикордонних областей Карпатського єврорегіону в контексті всеукраїнського літературного процесу». Наприкінці дня учасники підбили підсумки роботи IV Міжнародного літературного фестивалю «Карпатська ватра ‘ 2016».

Дійство було насичене цікавими подіями та приємними зустрічами з талановитими  людьми. Учасники залишилися задоволенні приємно та корисно проведеним часом.

Юлія Шипович