Стоматологічний факультет УжНУ долучився до проведення XVI Клубу імплантологів України на Закарпатті

Учасники мали змогу фахово поспілкуватися, обмінятися досвідом, а студенти – набратися цінних практичних рекомендацій від професіоналів

5–7 жовтня на території туристичного комплексу відпочинку «Воєводино» відбувалося засідання XVI Клубу імплантологів України. Такий масштабний захід, що зібрав провідних українських і закордонних спеціалістів, на Закарпатті провели вперше.

Під час доповіді

До цього звичним місцем зустрічі була Одеса, однак організатори вирішили змінити локацію, й для шістнадцятого засідання обрали Закарпаття. Це дозволило студентам стоматологічного факультету УжНУ також долучитися до фахового обговорення в ролі слухачів. До того ж відвідини першого дня лекторію для них зробили безкоштовним.

Засідання Клубу імплантологів передбачало численні лекції фахівців світового рівня, майстер-класи, виставку провідних стоматологічних фірм – виробників хірургічної та імплантологічної продукції.

Подбали організатори й про дозвілля учасників: після засідання на них чекала дегустація страв закарпатської кухні, екскурсійна програма та ярмарок.

Вручення подяки

З доповідями на заході виступили й гості з-за кордону – Італії, Словаччини, Німеччини, Литви, Грузії. Першого дня на всіх охочих за попереднім записом чекав майстер-клас від італійського фахівця Dr. Diego Agostini, що мав назву «Принципи практичного використання ручного приладу «Feli 1» в дентальній імплантації».

Упродовж трьох днів учасники засідання могли послухати й доповіді представників Ужгородського національного університету. Виступили декан стоматологічного підрозділу, Президент Асоціації стоматологів-ортопедів та зубних техніків України Євген Костенко з доповіддю «Технічні інновації для малоінвазивної дентальної імплантації», доцент кафедри хірургічної стоматології, щелепно-лицевої хірургії та онкостоматології Юрій Мочалов, котрий розповів про «Оптимізацію лікування пацієнтів із периімплантитом», та директор науково-навчального центру судової стоматології, асистент кафедри ортопедичної стоматології Мирослав Гончарук-Хомин із лекцією «Аналіз методів оцінки динамічних змін кісткової тканини в периімплантній області». До речі, пан Мирослав також допомагав із англійсько-українським перекладом під час виступів іноземних лекторів.

Учасники заходу

Засідання XVI Клубу імплантологів України дало змогу колегам та однодумцям у сфері дентальної імплантології фахово поспілкуватися, обмінятися досвідом, а студентам, котрі лише починають свій шлях у цій сфері, набратися цінних практичних рекомендацій від професіоналів.

Катерина Хижняк
Фото, відео Роберта Паппа