Ужнівці гуртом давали лад територіям університету

До щорічної загальнодержавної акції «За чисте довкілля» долучилися чи не всі підрозділи вишу

У суботу, 14 квітня, УжНУ підтримав щорічну загальнодержавну акцію «За чисте довкілля». Представники різних підрозділів наводили лад на визначених ділянках. Хоч деякі факультети стартували раніше, як-от математики й туризмознавці.
Студенти хімфаку фарбують лавиці

Такий екофлешмоб дехто називає суботником, хтось — толокою (тобто добровільна праця гуртом). Завідувач кафедри екології та охорони навколишнього середовища хімфаку УжНУ Степан Чундак схиляється до другого варіанту, зауважуючи: «Сьогоднішня Всеукраїнська толока — надбання нашого народу, адже допомагаємо довкіллю, прибираючи сміття, яке накопичилося протягом зими. Очищені об’єкти радують око, а самі люди мають задоволення і від плодів праці, і від спілкування. Виграє ж у цьому навколишнє середовище, котре стає чистішим і на яке зменшено негативний антропогенний вплив».

До слова, студенти хімічного факультету разом із наставниками доклали чимало зусиль для впорядкування рідного підрозділу: збирали сміття на території та в сквері поряд, обкопували клумби, пололи, косили, фарбували лавиці, мили вікна.

Своєю чергою, студенти факультету міжнародних економічних відносин доброю справою розпочали відзначати 20-річчя рідного підрозділу. Юнаки й дівчата під керівництвом старшого викладача Людмили Казакової та з допомогою працівника відділу охорони Івана Лошака поповнили алею сакур, що перед головним корпусом УжНУ, п’ятьма саджанцями.

Міжнародники УжНУ садили сакури. Фото на згадку перед початком роботи

Л.Казакова зауважила: «Праця принесла добрий настрій та задоволення від краси довкола. Доглядатимемо за деревами й триматимемо кулаки, аби добре прийнялися».

У відповідь проректор Ігор Король висловив упевненість, що рослини неодмінно приживуться, адже їх садили з радістю.

Студентки ФІФ Ірина Рип’янчин, Лілія Чикур та Мирослава Мигалко за роботою

Причепурився сам уранці, причепури гарненько і свою планету… Дотримуючись настанови Антуана де Сент-Екзюпері, до роботи взялися викладачі й студенти факультету іноземної філології, які підмітали та згрібали сміття позаду головного корпусу вишу. Першокурсниці Ірина Рип’янчин, Лілія Чикур та Мирослава Мигалко кажуть, що прибирати приємно, адже погода сприяє. До того ж зауважили: «Доволі чиста територія, тож робимо висновок, що наші ровесники свідомі й охайні, а техпрацівники добре виконують роботу». До слова, останні й у день суботника потрудилися на славу: пропололи клумби, копали, обрізали кущі й білили дерева.

Представників філфаку під час роботи тішили неочікувані знахідки

А от у зеленій зоні від автобусної зупинки до головного корпусу УжНУ, де прибирали студенти філологічного факультету, відходів виявилося більше. Заступник декана філфаку Олег Хававчак поділився: «Першокурсниці відділення журналістики самовіддано попрацювали, а сміття було чимало. Траплялися й неочікувані знахідки, до прикладу, люстра, куртка, рукавиця… Тож під час роботи й повеселилися. Загалом, кожна така екологічна акція дає позитив. І проходячи повз території, яку причепурили, згадуватимемо про свій маленький, але потрібний внесок». На очищеній ділянці дівчата-трудівниці влаштували міні-пікнік.

Студенти геофаку, крім іншого, обрізали дерева

Найактивнішими, за спостереженням Медіацентру, виявилися представники географічного факультету, які прибирали одразу три локації на БАМі. Так, дослідники Землі виконували санітарну обрізку молодих дерев і збирали сміття на території, прилеглій до дороги, також згрібали суху траву на ділянці біля стоянки. Крім того, студенти геофаку обкопували дерева при дорозі, що веде до гуртожитків № 4–5. Як зауважив, першокурсник Юрій Сидорович, географи охочі до праці. Завзяту роботу доцент кафедри лісівництва Андрій Мигаль, звісно, оцінив на відмінно.

Майбутні стоматологи працювали на клумбах і …
… прибирали будівельні відходи
Учасники толоки на юридичному факультеті
На клумбах трудяться студенти юрфаку

Натхненно працювали вихованці стоматологічного факультету. Вони пололи та копали клумби біля будівлі підрозділу, а ще прибирали будівельні відходи, адже на стоматфаку зводять ще один поверх.

Майбутні правники, зокрема студенти-першокурсники під  керівництвом викладачів кафедри кримінального права та процесу Ярослава Ступника та Василя Копчі ґаздували у внутрішньому подвір’ї юридичного факультету. Четвертокурсник Павло Величко наголосив: «Виконання громадських обов’язків, безперечно, сприяє вихованню відповідальних студентів. Нині молодь юрфаку вкотре довела, що не байдужа до порядку».

Вихованці факультету історії та МВ

А от у сквері навпроти ректорату нашого університету засукали рукави вихованці факультету історії та міжнародних відносин. Молодь збирала сміття, згрібала сухе листя, відходи кидали в машину.

Долучилися до толоки з прибирання та впорядкування також представники інших факультетів і мешканці студмістечка.
Отож студенти Ужгородського університету і до навчання, і до роботи охочі!

Ольга Брайлян,
фото авторки та з підрозділів